Administrator forum zaprasza dziennikarzy do udziału w dyskusjach. To idealne miejsce na śmiałą prezentację swoich poglądów. Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w tym zawodzie, to odpowiednie miejsce, by ćwiczyć polemiczny warsztat.

Nie jesteś zalogowany na forum.

titanic
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-22
Liczba postów: 33

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Siemanko to raczej nie wypada na tak poważnym i porządnym forum więc powiem Witajcie wszyscy zgromadzeni wink Jeżeli ktoś z Was zamawiał poradę z zakresu doradztwa podatkowego online bardzo proszę podajcie jaki to był usługodawca i czy kasa warta była wydania. Doszło u mnie do pewnych nieprawidłowości w zakresie dodatkowych rozliczeń finansowych i chciałbym zapobiec niepożądanym skutkom. 

Offline

Vogel
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-20
Liczba postów: 51

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Firmy mają problemy podatkowe, ale nie tylko one. Ja miałem problem z gospodarstwem agroturystycznym. Nie funkcjonowało mi tak jak sobie życzyłem i stresowałem się, że stracę je. Jednak pewnego razu siedząc w sieci zauważyłem fajny artykuł zatytułowany Przegląd Podatkowy.  Poczytałem, zyskałem dużo znaczących porad. Wiedziałem co zrobić. Wszystko na szczęście się udało. Moje gospodarstwo w tej chwili funkcjonuje super! : )

Offline

Niezwyciężony
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-13
Liczba postów: 89

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

W naszym przedsiębiorstwie pracują ludzie bardzo skrupulatnie wypełniający swoje obowiązki a więc problemy z zagadnieniami finansowymi, pomyłki w rozliczeniach to rzadkość. Wśród naszych stałych współpracowników jest jedna z fachowych poznańskich kancelarii podatkowych. Dzięki utrzymywaniu tej współpracy możemy działać bardziej wydajnie. Analiza wszelkich obciążeń podatkowych jakiej podejmują się profesjonaliści, za każdym razem owocuje posiadającymi praktyczną przydatność wnioskami. We wszelkich przedsiębiorstwach każdy wypełnia przydzielone mu obowiązki, lecz fachowa pomoc takiego zewnętrznego obserwatora jakiego stanowi doradca podatkowy okazuje się czymś wspaniałym. Wiem że bywają firmy które specjalnie nawet zamawiają audyty. Żeby dobrze znać się na zagadnieniach podatkowych trzeba sporo się uczyć i zyskać odpowiednie doświadczenie. 

Offline

kociołek
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-30
Liczba postów: 92

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Ja jestem właścicielem spółki budowlanej, i od jakiegoś okresu obserwuję jak moi dostarczyciele nie wywiązują się terminowo z własnych należności. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie jest to bardzo powszechne, w szczególności w sektorze budowlanym. Próbuję wyjść na prostą, ale przeróżnie mi się to udaje, cóż raz bywa lepiej, a innym razem gorzej. Najważniejsze jest to, bym się nie poddał. Chcę zatrudnić również nowego pracownika, z tego powodu już nawet dałem ogłoszenie do gazety: Kadry i płace prowadzone w stolicy Wielkopolski. 

Offline

pastuch
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-08
Liczba postów: 74

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Poznań to jest obszar pierwszorzędnie rozwinięty gospodarczo, lecz jak się zamierza tutaj startować z własnym biznesem to należy mieć na uwadze olbrzymią konkurencję. Nie jestem przedsiębiorcą i prawdopodobnie nigdy nie będę ale jak widzę nieporadność naszej księgowej to ani trochę nie żałuję że nie mam własnej firmy. Nasz dział księgowy nieprawidłowo dokonuje podstawowych rozliczeń a potem musi robić szereg poprawek. Jak bym to ja zarządzał naszą firmą to bym już dawno temu wynajął doradcę podatkowego. Ale póki co wyraźnie widzę że dla szefa naszej firmy hasło "doradca podatkowy Poznań" to nic innego jak pusto brzmiące słowa. Porządna firma musi posiadać bardzo kompetentnego prawnika jak i zagwarantowane stałe wsparcie doradcy podatkowego, inaczej nie zasługuje na miano solidnej firmy. Na dobrą sprawę odpowiednie kompetencje są istotne jeśli chodzi o każde stanowisko. Niekompetentni pracownicy narażają zakład w którym pracują na znaczne straty. Wysyłanie zatrudnianych osób na różne szkolenia ma na celu zapobieganie takim sytuacjom. 

Offline

Niezwyciężony
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-13
Liczba postów: 89

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Księgowa która u nas pracuje tak rzetelnie wypełnia swoje obowiązki że nie ma mowy o żadnych pomyłkach ani opóźnieniach. Nie znam się na finansach gdyż ja jestem z działu informatyki lecz wątpliwe żeby w naszych sprawach księgowych były jakieś niezgodności. Ciekawi mnie ile trzeba zapłacić za sporządzenie opinii podatkowej, orientujecie się jeśli chodzi o tą tematykę? Słyszałem że coś takiego zawsze się przydaje, nawet jak w firmie panuje całkiem dobra sytuacja. Sądzę, że gdy ktoś podejmuje się czegoś takiego jak założenie przedsiębiorstwa, powinien być przygotowany na to że w firmie mogą pojawiać się sytuacje kryzysowe. Nawet gdy interes całkiem przyzwoicie prosperuje, zawsze będą występować jakieś mniejsze albo większe wahania. Nasz szef wymyśla dla nas rozmaite imprezy, abyśmy byli jak najlepiej zintegrowani. Mi się bardzo podobają spotkania tego typu, zawsze się chętnie stawiam na taką imprezę. Mógłby je organizować znacznie częściej, z pewnością wszyscy byliby zadowoleni. 

Offline

dżuma
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-03-26
Liczba postów: 27

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Przeczytałam, że jakiś radca podatkowy w mieście Poznaniu, może wiele zarobić, jednak to nie profesja dla mnie, ja zdecydowanie wolę własną pracę w szkolnictwie, lubię pracować z młodzieżą : ) 

Offline

titanic
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-22
Liczba postów: 33

Odp: Zamawialiście poradę podatkową?

Zapewne nikt z Was nie znosi bałaganu i każdy tak samo się wkurza gdy zaczynają się pojawiać trudności w rozliczeniach o charakterze finansowym. Od stopnia skomplikowania spraw zależy zwykle ilość pomyłek. Jeśli chodzi o nasze sprawy kadrowe często pojawiają się różne zawiłości prawne. My byśmy nie wyrobili bez pomocy fachowców spoza przedsiębiorstwa. Kancelariarb.com.pl – porady podatkowe i opinie podatkowe to jest bez wątpienia hasło budzące we mnie jak najbardziej pozytywne skojarzenia, spójrzcie sobie na ich stronę. Nasz prawnik nie daje rady ze wszystkimi sprawami, oprócz doradców bardzo przydałby sie moim zdaniem jeszcze jeden prawnik w przedsiębiorstwie. Hmm, ciekawe czy uda mi sie namówić szefa, myślę ze mam do zaprezentowania dość mocne argumenty. Jeżeli chce żeby jego przedsiębiorstwo należycie prosperowało to powinien mieć świadomość że warto inwestować w rozwój kadry. Im więcej kompetentnych pracowników tym lepiej idzie robota.

Offline