Administrator forum zaprasza dziennikarzy do udziału w dyskusjach. To idealne miejsce na śmiałą prezentację swoich poglądów. Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w tym zawodzie, to odpowiednie miejsce, by ćwiczyć polemiczny warsztat.

Nie jesteś zalogowany na forum.

cha-cha
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-06-26
Liczba postów: 43

Odp: Krawcowa...

Witam : ) Mam do przerobienia wspaniałą firankę. Dostałam ją od mojej babci, mam więc spory sentyment do niej. Wieszała ją także moja mamusia. W ostatnim czasie tak sobie myślę, że chyba zaniosę ją do krawcowej, by ozdobiła ją lamówkami do firan. Tylko tak rozmyślam, gdzie ja znajdę krawcową? Czy profesja krawcowej nie jest na wymarciu? Co o tym uważacie? W jakich okolicznościach korzystacie z oferty krawcowej? Sporo informacji jest na witrynie online.

Offline

andzia1942
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-30
Liczba postów: 30

Odp: Krawcowa...

Ja zakupiłam niedawno na czasie dodatki krawieckie . Sama nie jestem w stanie nic przerobić, zatem udam się do krawcowej. Moim zdaniem te dodatki będą znakomicie się prezentować z moją suknią. Ubiorę ją na moją pierwszą randkę z Grześkiem. Muszę szałowo prezentować się! Moja krawcowa niewątpliwie coś zaproponuje, to kobieta, która zawsze zaskakuje mnie swoimi koncepcjami. Moja suknia już trochę mi się znudziła, dlatego koniecznie warto cokolwiek z nią zrobić, gdyż na nową nie posiadam szmalu. Przeróbka niewątpliwie będzie tańsza aniżeli nowy zakup. Mój mężczyzna musi paść z wrażenia. 

Offline

Niezwyciężony
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-13
Liczba postów: 98

Odp: Krawcowa...

Ciągle miałem przeświadczenie, że etat krawcowej został już całkiem zapomniany. Pamiętam, jak wykorzystywała je moja rodzicielka, strojąc się na okazje w rodzinnym gronie. Albo kiedy musiała mi wydłużać spodnie, z których wyrosłem. Ale aktualnie prędzej pomyślał bym o zakupach a nie wizytę u krawcowej. Jakież więc było moje zdziwienie gdy kiedyś zobaczyłem ulotkę reklamową z hasłem: pasmanteria. Wyszło na to, że przedsiębiorstwa proponujące tego rodzaju asortyment ciągle funkcjonują! Z pewnością schowam sobie tę reklamę na póżniej i zrobię z niej użytek. Dlaczego w końcu miałbym płacić za drogie ciuchy, skoro przeróbek krawcowa dokona o wiele taniej?

Offline

Vogel
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-20
Liczba postów: 54

Odp: Krawcowa...

Jejku jak wiele ja muszę się nachodzić do krawcowej, to niewątpliwie nie jest profesja na wymarciu. Wnioskuję to z obserwacji moich kumpli, ich ukochane też stale ich wysyłają do krawcowej. Moja partnerka ma nawet ukochanego producenta modnych koronek. To renomowana spółka D.M.S. Więcej danych znajduje się na stronie online. Aż mi żal, tyle szmalu idzie na same koronki! 

Offline