Administrator forum zaprasza dziennikarzy do udziału w dyskusjach. To idealne miejsce na śmiałą prezentację swoich poglądów. Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w tym zawodzie, to odpowiednie miejsce, by ćwiczyć polemiczny warsztat.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Niezwyciężony
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-13
Liczba postów: 116

Odp: Jak obszyć krzesło?

Tapicerowaliście kiedyś krzesło? Mam do naprawy kilka bardzo ładnych drewnianych krzeseł. Wystarczy że je troszkę przeszlifuję, zabejcuję i będą jak nowe. Potrzebuję tylko zrobić w nich nowe siedziska. Gąbkę już mam, ale szukam jakiegoś materiału na obicie i nie do końca wiem jak zabrać się za obijanie. Może ktoś z was coś takiego kiedyś robił?

Offline

pastuch
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-08
Liczba postów: 101

Odp: Jak obszyć krzesło?

Jak siedzisko jest na wcisk to nie ma problemu. Wystarczy jakis zszywacz tylko, żeby naciągnąc materiał. Klucz do sukcesu to własnie dobrej jakości materiał. Potrzebna będzie Ci jakas mocna, wytrzymała tkanina, która szybko się nie wytrze i zachowa swój kolor. Niektórzy do tego celu używają tkaniny na fotel co moim zdaniem jest bardzo dobrą opcją. Zawsze możesz pomyslec też o naturalnej skórze, ale nie wiem czy to do konca dobry wybór. Skóra jest trudniejsza w obróbce no i dosyc droga.

Offline

andzia1942
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-30
Liczba postów: 38

Odp: Jak obszyć krzesło?

Oddaj do tapicera i po problemie. Taka usługa jak obicie krzeseł nie może dużo kosztować, a będziesz miał wszystko zrobione w sposób profesjonalny.

Offline

cha-cha
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-06-26
Liczba postów: 47

Odp: Jak obszyć krzesło?

Możesz spróbować z jakąś mocną tkaniną na dekoracyjne poduszki. Materiały tego typu są na ogół bardzo wytrzymałe i odporne na zaplamienia, w przypadku tapicerowanych krzeseł to może być bardzo przydatną cechą. Poza tym takie materiały są dosyć tanie i łatwe w obróbce. Warto spróbować.

Offline

KowbojWarszawy
Użytkownik
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2015-04-10
Liczba postów: 24

Odp: Jak obszyć krzesło?

Chce ci sie bawic w restaurowanie starych krzesel? Poszukaj kogs, kto sie tym profesjonalnie zajmuje i zobacz czy wogole warto. Moze te krzesla nie sa warte twojego wkladu pracy.

Offline

Wyspana
Użytkownik
Lokalizacja: Ciechanów
Data rejestracji: 2015-04-10
Liczba postów: 59

Odp: Jak obszyć krzesło?

Mocnych materiałów używa się na zasłony i możesz skorzystać z tkaniny tego typu. Poszukaj sobie materiałów na zasłony w blackcatdesign.com.pl. Oni mają naprawdę duży wybór takich materiałów. Takie materiały moga sprawdzić się jako obcia krzese, no i najważniejsze, drogo nie będzie cię to kosztowac.

Offline